3 zásadné chyby, ktoré realitku pripravujú o zákazníkov

Realitka

Hľadáte vhodnú realitku, ktorá by vám pomohla s kúpou či predajom bytu? Prezradíme vám tri chyby, podľa ktorých zistíte, s akým maklérom do spolupráce radšej neísť.

O realitných makléroch kolujú samé nemilé reči. Určite ste už začuli nelichotivé príbehy kamarátov, ktorí boli sklamaní z prístupu či služieb realiťáka. Dobrou správou však je, že nie všetky scenáre musia končiť takto. Tak, ako v každom obchode, aj v realitách je to vždy o konkrétnom človeku, ktorý vám nehnuteľnosť sprostredkúva. Pozrime sa na tri kľúčové chyby, ktoré pripravujú maklérov, ako aj realitku o isté percento klientely.

1. Vzhľad

Na stretnutie sa treba poriadne pripraviť. No nielen materiálmi a priateľským úsmevom, ale aj slušným oblečením a vzhľadom. Prvý dojem sa nedá vrátiť späť.

Nehovoríme, že maklér musí prísť na obhliadku vo večernom fraku a pri zoznámení vám pobozkať ruku. Úplne postačí, keď bude oblečený elegantne. To znamená, že ku košeli zvolí elegantné nohavice namiesto rifiel a slušné topánky.

2. Web

Kde inde začnete hľadať informácie o realitke ako na jej webe? Potrebujete zistiť viac informácií o ich pôsobení, skúsenostiach či spokojnosti iných klientov, a preto prvá cesta bude viesť práve na ich stránku. No ak ju vôbec nenájdete alebo sa v nej nebudete vedieť zorientovať, ľahko sa môže stať, že prejdete ku konkurencii.

3. Bez odpovedí

Z akého materiálu je stavba? Je v cene parkovacie miesto? Prečo majitelia odchádzajú? To je iba zlomok z otázok, ktorými zavalíte makléra pri úvodnom kontakte. Sledujte, ako reaguje na vaše otázky. Ak sa z nich vykrúca alebo ich veľmi nenápadne zahovára, buď na ne nevie odpovedať, alebo chce pred vami niečo zatajiť. V tom prípade choďte od spolupráce s ním preč.

Výber makléra, ako aj realitky je naozaj dôležitý. Pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti s nimi budete intenzívne spolupracovať. Preto ho dôkladne zvážte.

Chcem ponúknuť nehnuteľnosť

Toggle

Header styles

Layouts

Reset default