Zmluva o výhradnom predaji. Kedy ju využiť?

Zmluva o výhradnom predaji

Zmluva o výhradnom predaji, alebo inak povedané exkluzívna zmluva, je častou praxou pri predaji nehnuteľností. Čo by ste o nej mali vedieť, keď sa práve chystáte predať svoj dom alebo byt?

Čítať ďalej

3 zásadné chyby, ktoré realitku pripravujú o zákazníkov

Realitka

Hľadáte vhodnú realitku, ktorá by vám pomohla s kúpou či predajom bytu? Prezradíme vám tri chyby, podľa ktorých zistíte, s akým maklérom do spolupráce radšej neísť.

Čítať ďalej

Re/Max podporuje neziskové projekty. Nemocniciam už daroval 147 miliónov dolárov

nemocnica

Re/Max je známa sieť realitných kancelárií, ktorá pôsobí v takmer sto krajinách sveta. Balón s tromi farbami, medzinárodné zázemie a neustály rast z nej robia špičku na trhu. K hodnotám, ktoré zastáva, patrí aj „darcovstvo“ peňazí na charitu a neziskové projekty.

Čítať ďalej

Byty v Rajke: Čo všetko by ste o nich mali vedieť

byvanie-v-rajke

Väčšina mladých párov sa časom rozhodne, že chce bývať vo vlastnom. Je to prirodzené a normálne, ale zároveň v dnešnej dobe o čosi ťažšie ako kedysi. Ceny bytov v Bratislave lámu rekordy, o dome snívame iba pod perinou. A tak nám neostáva nič iné, iba hľadať kľukatejšie cestičky…

Čítať ďalej

Prenájom bytu: S realitnou kanceláriou alebo sám?

Prenájom bytu

Máte byt alebo dom, ktorý by ste radi prenajali, ale neviete, ako na to? V hlave vám víri niekoľko otázok, na ktoré nemáte odpovede? V tomto článku vám objasníme to základné, s čím sa ako prenajímateľ môžete pri hľadaní nájomcov stretnúť.

Čítať ďalej

Nasledujte týchto 5 krokov a nájdete tú správnu nehnuteľnosť

Ideálna nehnuteľnosť

V určitom veku je prirodzené uvažovať nad vlastným bývaním, ktoré si môžete zariadiť presne podľa seba. Hľadanie nového domova môže byť zdĺhavé, ale dá sa zjednodušiť. Nasledujte našich 5 krokov a ušetríte si kopec starostí.

Čítať ďalej

3 signály, ktoré vás varujú, že realitný maklér nie je dobrý obchodník

Realitný maklér

Hľadáte alebo ponúkate byt a rozhodli ste sa zveriť do rúk realitného makléra. Už pri prvých stretnutiach sa vám však nezdalo všetko v poriadku a časom prichádzate na to, že s týmto človekom váš obchod nedopadne dobre. Ako sa tomu vyvarovať? Pozrite si tieto tipy.

Čítať ďalej

Rudolf Krížik: Vždy som chcel svoje vedomosti a skúsenosti posúvať ďalej

Rudolf-Krizik-Silvestrovky-beh

Prečo vznikla naša realitná kancelária a aké máme podmienky pre výber kolegov? O tom, ako aj o svojej práci nám porozprával majiteľ RE/MAX Right Way – Rudolf Krížik, ktorý je obchodníkom a maklérom už niekoľko rokov.

Čítať ďalej

Koľko stojí rekonštrukcia starého bytu v Bratislave? (3. časť)

Rekonštrukcia starého bytu v BA

Prerábka starého bytu v hlavnom meste nie je lacná záležitosť. No veľa ľudí ani netuší, čo by ich takáto renovácia vôbec vyšla. Preto sme sa rozhodli priblížiť vám ceny za rekonštrukciu. Poďme sa pozrieť, ako to celé vyzerá.

Čítať ďalej

Koľko stojí rekonštrukcia starého bytu v Bratislave? (2. časť)

rekonstrukcia-stareho-bytu-2

V prvej časti seriálu o „prerábke“ starého bytu v Bratislave sme si povedali viac o cenách za novú podlahu a okná. Dnes sa zameriame na kuchyňu, kúpeľňu, zmenu dispozície a vymaľovanie stien.

Čítať ďalej

Nehnuteľnosti v Bratislave: Prečo (ne)bývať v Rači

panelak-raca

Hľadáte bývanie v Bratislave a chcete sa dozvedieť viac informácií o Rači? Práve pre vás sme pripravili nový seriál o najžiadanejších mestských častiach Bratislavy. Pozrieme sa na dopravu, ceny nehnuteľností, ako aj dostupnosť škôlok v tejto časti hlavného mesta.

Čítať ďalej

5 fínt, ako spraviť 1-izbový byt v Bratislave priestrannejším

1 izbový byt v Bratislave

Zohnať veľký a cenovo dostupný byt v Bratislave nie je ľahké. Mnoho mladých rodín preto siaha po 1-izbových bytoch, ktoré im peňaženku natoľko nevyšťavia. Ako však zohnať malý byt, z ktorého po čase nechytíte klaustrofóbiu?

Čítať ďalej

Koľko stojí rekonštrukcia starého bytu v Bratislave? (1. časť)

vymena podlahy a okien

Je kúpa vášho nového bytu v Bratislave na spadnutie? Rozhodli ste sa pre 3-izbový byt v pôvodnom stave, ktorý bude potrebovať zopár úprav? V tomto prípade je nasledujúci článok určený pre vás.

Čítať ďalej

Čo tvorí tajomstvo úspechu realitných maklérov RE/MAX

realitná maklérka

Byť realitným maklérom nie je taká hračka. Okrem znalosti trhu musíte poznať aj právo, ekonómiu či byť dobrým psychológom a marketérom. Preto sa tí najlepší makléri oddeľujú od tých priemerných. Tajomstvo úspechu však okrem týchto vecí tkvie aj v niečom inom.

Čítať ďalej

Lacnejšia nehnuteľnosť v Bratislave? Skúste dražbu a dajte si pozor!

Aukcia domu

Kto by nechcel kúpiť nehnuteľnosť o niekoľkotisíc eur menej ako je jeho trhová cena? V dražbe sa to dá, ale zároveň treba byť obozretný. Povieme vám prečo.

Čítať ďalej

Novostavba vs. starší panelák: Kde sa vám oplatí viac bývať? (kvíz)

stary-dom-a-panelak

Pozerať sa po starších bytoch, ktoré sú bližšie k centru, alebo ísť jednoznačne do novostavby, ktorá ešte vonia po čerstvých náteroch a práci stavbárov? Odpoveď nie je jasná. Spravte si kvíz, ktorý vám ju môže uľahčiť.  

Čítať ďalej

Rezervačná zmluva na byt: Čo by v nej nemalo chýbať

Rezervačná zmluva

Konečne ste natrafili na byt, ktorý sa vám páči. Lenže, ako to už býva, záujemcov ako vy je mnoho, a tak je dobré sa poistiť, aby ste nehnuteľnosť dostali do svojich rúk práve vy. Ale ako na to? Pomôže vám rezervačná zmluva na byt alebo inak nazvaná aj Dohoda o zložení blokovacieho depozitu.

Čítať ďalej

Postup pri kúpe nehnuteľnosti: Nasledujte týchto 5 krokov

Postup-pri-kupe-nehnutelnosti

Stojíte pred rozhodnutím, kde sa v Bratislave usadiť? Každý deň listujete na realitných portáloch nanovo pridané nehnuteľnosti? Hviezdnu kúpu vám zaistí hviezdny postup. Alebo aspoň vás vyvaruje možných nepríjemností.

Čítať ďalej

Top 3 výnimočné prednosti realitnej siete Remax

Re/Max Reality

Na poli realít je viacero značiek a okrem toho stále vznikajú nové. Ako sa rozhodnúť, ku ktorej sa prikloniť? Reality Remax patria k špičke na trhu – ako svojím silným zázemím, tak kvalitou maklérov. O tom, prečo je spolupráca s Remaxom dobrou voľbou, je práve tento článok.

Čítať ďalej

Hľadáte pozemok pri Bratislave? Porovnajte cenu vs. dostupnosť

Bratislava

Mať pozemok v Bratislave je dnes snom mnohých, pri ich cenách však naskakuje husia koža a zobrať si dve hypotéky na 30 rokov nie je snom nikoho z nás. Ako jediná rozumná alternatíva sa črtá bývanie v niektorej z obcí alebo miest pri Bratislave.

Čítať ďalej

Toggle

Header styles

Layouts

Reset default